Tarihi Eser Taşımacılığı

20 yılı aşkın süredir sektörün liderlerinden...

İncelik İsteyen Özenli Taşımalar

Taşımacılık ve nakliye denildiğinde ilk akla gelen ev ya da ofis eşyalarının taşınması ya da bazı ürünlerin ülkeler ve şehirler arası nakliyesi akla gelir. Ev ve ofis taşımada, normal ürün taşımacılığı ya da kargo adını verdiğimiz taşımacılığa göre daha hassas bir taşıma olsa da ülkemizde ve dünya da bundan daha hassas taşımacılık çeşitleri vardır ve belki de en önemlisi. Tarihi eser ve sanat eseri taşımacılığı. İlk duyulduğunda çok fazla bir anlam uyandırmasa da tarihi eser taşıma konusu itibariyle en önemli ve en çok dikkat gerektiren taşıma türüdür.

Bir eserin tarihi eser özelliğini alması, yıllar süren bir deneyimden geçmesi ve ona hem ülkemiz hem de dünyadaki birçok kişinin değer vermesiyle olur. Bu tarihi eserler bazen aileler için, bazen ülkeler hatta bazen de tüm dünya için manevi değer ve kendi tarihlerinden izler taşıdıkları gibi, üst bir maddi değer de taşımaktadır. Bunun için tarihi eser taşımacılığı günümüzde gitgide artan bir önemli yapılmakta ve tarihi eser taşıma işi için de işinin ehli uzman nakliye şirketi tercih edilmektedir.

Tarihi Eser Taşımacılığı Nasıl Yapılır?

Bu çok önem ve dikkat isteyen tarihi eser taşımacılığı, ilk önce kullanılacak olan materyaller özenle seçilir ve taşıma işlemi esnasında kullanılacak materyaller tarihi eser taşımacılığına uygun olarak hazırlanmıştır. Bu ne demektir? Özel hazırlanan ürünler sayesinde eserler taşınırken hiçbir zarar görmeyeceği gibi, taşınırken kullanılan malzemelerden de herhangi bir yıpranma, aşınma gibi bir temas gerçekleşmeyecek demektir.

Bizim için ikinci en önemli kısım ise sigortadır. Aslında ev ve ofis taşımacılığında da sık sık kullandığımız ve müşterilerimize sunduğumuz ürünleri sigortalatma işlemini, tarihi eser taşımacılığında da yapmaktayız. Tarihi eserler için oluşturulan ve uygulanan sigorta poliçesi, çok daha hassas konular içeren ve daha detaylı bir poliçedir. Taşıma işlemine başlamadan önce kişi ya da kurumlarla bu poliçe imzalanır ve ürünleriniz güvence altına alınır.

Müze ve devlet kurumlarından taşıdığımız tüm tarihi eserler ve bu eserlerin taşımacılığında ise devletten gerekli tüm izin ve belgeler alınarak yapılır. Her adım devlet kontrolünde devam eder.

Tarihi Eser Taşımacılığı için İşin Uzmanı Ekip

Şirketimiz tarihi eser ve müze taşımacılığını o kadar ciddiye alır ki, burada görevli olan personeller normal nakliye ve taşımacılık hizmetindeki personellerden değildir. Özenle bu iş için seçilen ve bu işin eğitimini alan kişilerden bir ekip oluştururuz, bu sayede eşyalara ve size üstün bir hizmet vermeyi amaçlarız. Bu kısımda çalışan personellerimiz işinin ehli oldukları için iş ve taşıma esnasında bizler dahi kendilerinin sürecine karışamayız ve işi tamamen uzmanlarına bırakırız. Her adım devlet kontrolünde ilerlediği için, personellerimiz de devlet kontrolünden geçmiş kişilerdir.

Güvenli Bir Taşıma için

Günümüzde taşımacılık ve nakliye her ne kadar gelişen alanlar olsa da tarihi eser taşımacılığı kısmen yeni oluşan ve gelişen bir sektördür. Bu yüzden de çalışılacak nakliye firması seçimi çok önemlidir. Bu işe kendini adamış ve hem bu işteki ekibi ve personeli uzmanla seçmiş, kullanılan malzemeleri de aynı özenle seçmiş şirketleri değerlendirmeye dikkat edin.

Unutulmaması gerekir ki tarihi eserlerde önemli olan maddi değerlerinden daha çok, ülke ya da kişiler için sahip olunan manevi değerleridir. Onları da tarihi eser yapan budur. Bu yüzden çalışılan firmayı tercih ederken tarihi eserlerinize aynı önemi verecek olmasına dikkat edilmelidir. İnternette iyi bir araştırma yapılmalıdır.

YUKARI